Tepelná čerpadla - Vzduch-voda

Tento typ volíme v případě, kdy není možné na pozemku provést hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory.

Tepelná čerpadla využívají tepelnou energii obsaženou v okolním vzduchu a jsou určena pro umístění venku. Je možné je připojit na existující topný systém s radiátory. Tak získáme kompletní vytápěcí systém s vynikajícím vlastnostmi.

Žádné z tepelných čerpadel vzduch-voda, která jsou dostupná na trhu, nedokáže pokrýt nároky na vytápění po celý rok, přesto přináší tento typ tepelného čerpadla značné úspory.

Více o tepelných čerpadlech - vzduch-voda zde.

Aktuality

Kotlíkové dotace

Díky Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR můžete v průběhu letošního roku získat až 127 500 Kč na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo ve vaší domácnosti.

Kotlíkovou dotaci získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech. Je poskytována z Operačního programu Životní prostředí. Program prioritně zvýhodňuje obnovitelné a bezemisní zdroje, jako jsou tepelná čerpadla, a navíc podporuje další technická opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti rodinného domu. Součástí financování jsou i nenáročná opatření, např. dílčí výměna oken či zateplení střechy. Kotlíkové dotace budou pro občany administrovat krajské úřady.

Kontaktujte nás

jednatel

Ing. Martin Babinec
- jednatel společnosti

home Zengrova 480/27
703 00 Ostrava – Vítkovice
telefon +420 725 466 477
email martinbabinec@sporim-energii.cz