Podlahové vytápění

1 podlahove topeni thumb

Podlahové topení:

  • Topení podlahou přináší pocit tepelné pohody při nižší teplotě vzduchu.
  • Menší víření prachu díky nižší cirkulaci vzduchu.
  • Snížení spotřeby energie na topení/chlazení při dosažení stejného pocitu tepelné pohody, jako při konvenčních způsobech vytápění.
  • Možnost využití ekonomických nízkoteplotních zdrojů tepelné energie (tepelné čerpadlo, kondenzační kotel).
  • Možnost topení v zimě a chlazení v létě jedinou instalací.
2 podlahove topeni thumb

Systém podlahového topení je zabudovaný v podlaze, a proto neovlivňuje architektonické řešení interiéru.

Pro systém podlahového vytápění je třeba počítat s konstrukční výškou minimálně 11 cm. Jako podlahová krytina je preferována dlažba, ale může být použito PVC, parkety, plovoucí podlahy, koberec. Provoz topení může být řízen ekvitermní regulací a prostorovým termostatem s týdenním programem. Lze využít i kontrolu a řízení celého systému prostřednictvím internetu.

Podlahového vytápění

Aktuality

Kotlíkové dotace

Díky Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR můžete v průběhu letošního roku získat až 127 500 Kč na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo ve vaší domácnosti.

Kotlíkovou dotaci získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech. Je poskytována z Operačního programu Životní prostředí. Program prioritně zvýhodňuje obnovitelné a bezemisní zdroje, jako jsou tepelná čerpadla, a navíc podporuje další technická opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti rodinného domu. Součástí financování jsou i nenáročná opatření, např. dílčí výměna oken či zateplení střechy. Kotlíkové dotace budou pro občany administrovat krajské úřady.

Kontaktujte nás

jednatel

Ing. Martin Babinec
- jednatel společnosti

home Zengrova 480/27
703 00 Ostrava – Vítkovice
telefon +420 725 466 477
email martinbabinec@sporim-energii.cz